Чи можна видалити розширені судини назавжди і що робити, щоб вони не з’явилися знову

Багато людей стикається з досить неприємною ситуацією: на тілі час від часу з’являються розширені судини. Спочатку це може бути маленька судинна “зірочка”, що з часом переростає в так звані судинні “сіточки”. Ця хвороба називається купероз і потребує обов’язкового лікування, бо в іншому випадку пацієнт ризикує отримати більш важке захворювання – розацеа.

Варто зауважити, що лікування розацеа досить складне, потребує комбінації лазерних та медикаментозних методик і не завжди гарантує ідеальний результат.

Сьогодні поговоримо про те, як лікувати купероз, чи можна видалити судини назавжди та що робити для запобігання появі нових судин.

Як саме проходить лазерне видалення судин

Залежно від типу судин лікар підбирає лазер для максимально ефективного лікування. Під час видалення лазер впливає на червоні пігменти крові – гемоглобін та оксігемоглобін – за лічені миттєвості кров нагрівається та згортається, судина коагулюється; таким чином при правильно підібраних параметрах апарату судини зникають.

Які типи лазерів використовуються для видалення судин

Неодимовий лазер (довжина хвилі 1064 Нм) – це найбільша довжина хвилі, що використовується для видалення судин. Це найбільш “агресивна” методика, ідеально підходить для видаленні судин на ногах, оскільки саме в цій зоні судини найбільш крупні та мають найбільшу глибину залягання. Мінус даного лазера – він може залишати рубці.

Жовтий лазер (довжина хвилі 570 Нм) – працює на невеликі судинки, середні та крупні майже не видаляє, потрібно проходити курс процедур.

Діодний гемоглобінотропний лазер (довжина хвилі 980 Нм) – видаляє як найтонкіші, так і більш крупні судини, це “золотий стандарт” видалення судин. При правильному використанні лазер не залишає слідів на шкірі.

IPL система або фотосистема – ідеально підходить для зовсім маленьких судин, які неможливо прибрати навіть точковою дією неодимового та діодного лазера. Лазер може прибирати навіть ті судини, які не видні оку і проглядаються лише під професійним дерматоскопом. Це можна назвати навіть не лікуванням куперозу як такого, а лікуванням шкіри в цілому. Тобто даний лазер здатний вирішити проблему навіть до її появи.

У своїй роботі я використовую діодний гемоглобінотропний лазер та IPL від кращих брендів, представлених на ринку. Саме такі апарати дають гарний результат, при цьому не залишаючи слідів на тілі.

Чи можна видалити судини назавжди

При правильно проведеній процедурі судина коагулюється і зникає назавжди. Іноді буває хибне уявлення, що судина видалена, але вона з’являється знову. Це може відбуватися в основному при застовуванні аплікаційної анестезії: судина звужується, лазер при проведенні процедури її не коагулює і після закінчення дії анестетика судина з’являється знову. Але варто зазначити, що це відбувається протягом декількох годин після процедури.

Якщо, наприклад, судина з’явилася за тиждень, то це просто розширилася сусідня судина. В таких випадках я призначаю своїм пацієнтам додаткове медикаментозне лікування.

Основні фактори появи судин

Найбільш поширеними причинами появи судин є:

  • паління;
  • зловживання алкоголем;
  • цукровий діабет;
  • спадкова схильність;
  • дефіцит вітамінів C, E, K

Як бути впевненим, що процедура пройде безпечно і ефективно

Для початку треба впевнитися, що спеціалісти, які проводять процедуру, використовують саме найефективніші та найбезпечніші діодний гемоглобінотропний лазер та IPL технологію.

Важлива також кваліфікація спеціаліста, що виконує процедуру: дуже бажано, щоб це був лікар з вищою медичною освітою, який розуміється на процедурі; в іншому випадку замість видалених судин можна отримати рубці та шрами.

Отже, при появі перших ознак куперозу варто одразу звертатися до лікаря: на початкових етапах хворобу можна вилікувати швидко та ефективно.

Будьте здорові, красиві та щасливі!

Автор: Провідний спеціаліст Beautter – Гольденберг Михайло Вікторович
Джерело: news.obozrevatel.com