Чотири міфи про ін’єкції ботоксу: про що вам не розказують лікарі

Щоразу більше людей бажають включити в свій косметологічний “раціон” уколи ботулотоксину. Пов’язано це перш за все зі значною ефективністю ботулінотерапії, в тому звичайно випадку, коли її зробити правильно.

Але існує багато контраверсійних думок та рекомендацій щодо підготовки до ін’єкцій, а також правил поведінки після них. Сьогодні ми розвінчаємо чотири основні міфи про ін’єкції ботоксу

Міф перший: 7-10 днів неможна вживати алкоголь

Коли лікар робить ін’єкцію ботулотоксину, препарат миттєво потрапляє у нервово-м’язовий синапс, звідки його уже ніяким чином неможна вивести, в тому числі за допомогою алкоголю. Такі “рекомендації” може дати лише людина дуже далека від медицини. Бо в іншому випадку ботулізм можна було би вилікувати чаркою гарного коняку. Але це поки недосяжні для сучасної медицини речі -:)

Міф другий: треба протягом 4-5 годин тримати вертикальне положення, не лягати і не нахилятися

І все-таки, мабуть, деякі косметологи за щось дуже не люблять своїх клієнтів, примушуючи їх по півдня триматися вертикально. Як ми уже говорили, розвінчуючи перший міф, ботулотоксин потрапляє у нервово-м’язовий синапс. І ефект від ін’єкцій буде тривати до тих пір, поки синапс повністю не відновиться. Ботулотоксин не знаходиться у судинах людини, тому, наприклад, приплив крові до голови ніяк не впливає на його дію.

Міф третій: забути про сауну та SPA-процедури на кілька тижнів

Вимушений повторитися, але ботулотоксин не знаходиться у кровотворній системі людини, тому будь-які процедури, спрямовані на розширення чи звуження судин, жодним чином не впливають на термін чи ефективність дії ботулотоксину

Міф четвертий: неможна робити інші косметологічні процедури

Сам принцип дії ботоксу полягає в тому, що, потрапляючи в нервово-м’язовий синапс, він робить неможливим передачу імпульсу на м’яз; і ефект триватиме не до виведення ботоксу з організму (що частіше відбувається протягом тижня), а саме до відновлення функції нервово-м’язового синапсу. Тобто ботоксу в організмі вже давно немає, а ефект – є! Отже, ніякі косметологічні процедури не зможуть цьому завадити.

Замість висновків

Всі ці дивні та безглузді “застереження” наводять мене лише на одну думку: хтось бажає перестрахуватися і в разі чого звалити вину за відсутність ефекту на клієнта. Пам’ятаєте, як при купівлі пакетного туру на моря ми купляємо ще й страховку? Але не всі знають, що при виявленні хоч незначної дози алкоголю в крові страховка не діє, а отже не діє майже ніколи. Це приблизно такий же зв’язок, як між алкоголем та ботоксом.

Я не ставлю жодних заборон своїм пацієнтам після процедури ботулінотерапії, адже королевам можна все!

Будьте здорові, красиві та щасливі!

Автор: Провідний спеціаліст Beautter – Гольденберг Михайло Вікторович
Джерело: news.obozrevatel.com